Objednat se

Únor a ledviny

Martina Mimrová

Hlavní funkcí ledvin je filtrování krve a tělních tekutin a vylučování velké části odpadních produktů a jedů z těla. Pokud fungují správně a vylučovací systém je v rovnováze, neměly by nás trápit žádné zdravotní obtíže.

Při nerovnováze se mohou objevit fyzické příznaky a obtíže jako tmavé váčky pod očima, výraznější chutě na slané, častěji se mastící vlasy a roztřepené konečky, šedivění či ztráta vlasů, otoky, bolesti v dolní části zad, zvýšená lámavost kostí, odpor k zimě, časté zívání, předčasné stárnutí a senilita, slabý sexuální rozvoj až sterilita a impotence. Potíže s ledvinami však mohou ovlivnit i močový měchýř a u mužů i prostatu, čímž může docházet k zánětům.

 Na emoční úrovni se nerovnováha energií ledvin může projevovat strachem (ze selhání, zklamání), nedostatkem síly vůle, záchvaty paniky, slabostí, plachostí, potížemi s učením a soustředěním, pocity, že jsme přemoženi, paranoidním chováním až depresemi.

Orgánové hodiny ledvin

vrchol aktivity ledvin je mezi 17 - 19 hodinou.

Pozor! S ledvinami úzce souvisí také pohlavní ústrojí. Zejména ženy, trpící opakovanými záněty močového měchýře nebo ledvin, budou mít často v nepořádku také mikroflóru pohlavního ústrojí.

Aktivujte akupunkturní body na dráze ledvin

Bod KI 01

KI - šaojinová dráha ledvin

Nachází se v jamce ve středu horní třetiny plosky nohy, v kožním záhybu, který se objeví při ohnutí chodidla. Bod stimuluje ledviny, odstraňuje únavu a pročišťuje mysl.

Bod KI 03

KI03 - taixi, tchaj-si

Nachází se v polovině vzdálenosti mezi vrcholem vnitřního kotníku a Achilovou šlachou. Vyživuje jin ledvin, posiluje dolní část zad a kolena a reguluje dělohu.

Bod KI 11

KI11 - cheng-ku (Henggu)

Nachází se 5 cchunů pod pupíkem, půl cchunu bočně od přední střední linie těla (3 cchuny=4prsty) a posiluje ledviny.

Tyto body můžete masírovat nebo zahřívat.

Udělejte si test, jak jste na tom s vašimi ledvinami a nechte si poslat email, jak ještě správně o ledviny pečovat.

Test se spustí kliknutím na tlačítko a otevře se vám v komunikaci Messenger

Pokud se test automaticky nespustí, napište do konverzace v Messengeru klíčové slovo test-ledviny (bez mezer)

Spustit test