Objednat se

Pečovat o své tělo je důležité!

Martina Mimrová

Jak často chodit na masáž? Otázka, kterou mi podává nejeden klient.

Masáž je nejen příjemná záležitost. Především prokrvuje pokožku, podporuje lymfatický systém, detoxikuje, zlepšuje stav svalstva i kloubů a omezuje bolestivé stavy. Zároveň uklidňuje ducha a tím zmírňuje stres a dodává energii. Pravidelné masáže podporují imunitní systém.

Častost masáží závisí na vašem zdravotním či psychickém stavu.

Proč nechodit na masáž nahodile či minimálně?

Protože z hlediska krátkodobého pozitivního účinku a momentálního uvolnění sice mírně pomůže, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.

Máte akutní problém jako je bolest zad, hlavy, svalů či kloubů?

Pokud jde o akutní stav, který netrvá dlouho, je vhodné přijít na masáž 1x týdně (aspoň 2-3x) a pokud potíže odezní, stačí na masáž přijít 1x za měsíc. Ovšem myslete na to, že rozmasírovaný sval vydrží v dobrém stavu cca 14 dnů, poté se začne opět pozvolna dostávat do své původní fáze.

Máte chronické a dlouhodobě trvající potíže?

Pokud vaše potíže trvají dlouho, bude návrat do normálu i dlouho trvat. Znamená to, že masážní procedury by měly být 1x týdně delší dobu. Je možné po zlepšení stavu intervaly prodloužit na dva týdny. U chronických potíží je také důležitá spolupráce klienta - doporučené domácí cvičení.

Chcete se jen udržovat v pohodě?

Pokud nemáte velké potíže nebo potřebujete dát do kupy po práci na zahradě nebo po sportování, přijďte na masáž 1x za 14 dní.

Chcete si užít pouze relax?

Jestli chcete jen uklidnit svou psychiku a na chvíli se zastavit a zpomalit, stačí zajít na masáž 1x do měsíce.

Jak často chodit na lymfodrenáž?

U lymfodrenáže to je trochu jinak. Je potřeba naučit lymfatický systém správně fungovat. Proto je potřeba nejméně 10 opakování častěji za sebou. První 4 terapie 2x týdně a pak 1x týdně.


Chápu, že je také třeba hledět na finance. Ale ruku na srdce, kolik peněz vyhodíte zcela zbytečně a o sebe se starat je důležité! Pokud budete fyzicky i psychicky v pohodě, bude se vám mnohem lépe žít.

Jsem vám k dispozici pro váš rychlejší návrat k normálu a ráda vás uvidím. Ať už jednou týdně nebo jednou za měsíc.


Vyberte si některou z nabízených masážích

Seznam masáží

Vyberte si termín v rezervačním systému

Podívat se na termín