Objednat se

Proč je důležitý L-Arginin v organizmu?

Martina Mimrová

L-arginin je aminokyselina. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a dělí se na základní a neesenciální kategorie. Neesenciální aminokyseliny se v těle tvoří, ale esenciální aminokyseliny nikoli, a proto musí být tělu poskytovány prostřednictvím příjmu potravy. Je nezbytný pro produkci oxidu dusnatého, signální molekuly, které jsou potřebné pro různé tělesné procesy a funkce, včetně regulace průtoku krve, mitochondriální funkce a buněčné komunikace. Nedostatek této aminokyseliny může narušit buněčné a orgánové funkce a vést k vážným nepříznivým zdravotním důsledkům.

Pozitivní vliv L-Argininu

Lepší sportovní výkon

Zvyšuje výkon při cvičení zvýšením oxidu dusnatého v těle, což zlepšuje průtok krve a okysličování svalů.

Úprava krevního tlaku

Užívání L-argininu může pomoci snížit hodnoty systolického i diastolického krevního tlaku. L-arginin je potřebný pro produkci oxidu dusnatého, který je nezbytný pro relaxaci buněk tvořících krevní cévy, a také pro regulaci krevního tlaku.

Zlepšení imunitní reakce organismu

Při infekčním onemocnění, po operacích či traumatu je potřebné výrazně zvýšit hladinu argininu. Pomáhá zlepšit průběh a hojení (např. popáleniny, po chirurgickém zákroku, po úraze apod.)

Snižuje množství krevního cukru

L-arginin může prospět lidem s cukrovkou zlepšením metabolismu glukózy a citlivosti na inzulín. L-arginin je potřebný pro produkci oxidu dusnatého. Oxid dusnatý hraje důležitou roli v buněčné funkci a v tom, jak vaše tělo reaguje na inzulín, hormon, který dopravuje krevní cukr z vaší krve do buněk, kde se používá na energii. Zvýšení dostupnosti oxidu dusnatého proto může pomoci zlepšit funkci buněk vylučujících inzulín a pomoci tělu efektivněji využívat hladinu cukru v krvi. Některé výzkumy ukázaly, že dlouhodobá léčba doplňky L-argininu může u ohrožených populací zabránit cukrovce.

Podílí se na kvalitnější spermatogenezi a erekci

Vzhledem ke zmíněným účinkům argininu, jako zlepšení průchodnosti tepen a průtoku krve, může tento prvek pomoci mužům s erektilní dysfunkcí. Pomáhá zvýšit početnost spermií a zvýšit libido.

Takže...

Může mít pro vás blahodárné účinky v oblasti zdraví, kde podporuje průtok krve, posiluje imunitu a zmírňuje úzkost. Samostatné benefity přináší pacientům s cukrovkou a erektilní dysfunkcí.

Jak tedy doplňovat L-Arginin?

Dobrým zdrojem L-Argininu jsou slunečnicové semínka, dýňová semena, sezamová semena. Stejně tak ho najdete v arašídech, pistáciích, lískových a vlašských ořechách, mandlích a dokonce i v kokosovém ořechu. Aminokyselina se nachází taky v hrozinkách.

Pokud konzumujete bílou rýži, měli byste kvůli obsahu této aminokyseliny raději přejít na hnědou. Ta je bohatší na L-Arginin, podobně jako quinoa, která si taky hledá místo v našem jídelníčku.

Pokud rádi mlsáte, potěším vás, v čokoládě se tato látka nachází taky. Pozor ale, ne v každé. Obsah kakaa musí být alespoň 60 %, takže musíte v prodejně hledat kvalitnější čokolády.

L-Arginin najdete například v jahodách, pomerančích, melounech, černicích, mandarínkách nebo v hroznech. Ze zeleniny se nachází nejvíc v mrkvi, zelí, cibuli, okurce, brokolici, špenátu a paprice.

Také cizrna, čočka a zelený hrášek obsahuje arginin.

Vajíčka jsou taky bohatým zdrojem L-Argininu, konkrétně vaječné bílky. To samé platí pro mléčné výrobky, kde je však již koncentrace o něco nižší.

Aminokyselina L-Arginin se nachází taky v masu, ale pozor, ne v každém. Nejvíc je ho v kuřecím, následuje krůtí, ale tam doporučuji jenom prsa a v hovězím mase. V menším množství se nachází v rybách.

L-Arginin můžete doplňovat i pomocí doplňků stravy.

Skvělou volbou je kombinace používání vnitřně a zevnějšku.

Tento gel není jen pro ženy, i když původně tak byl vytvořen.

Volupta+ pro potěšení a pro zdraví

Jaké jsou aktivní složky?

L-arginin, Allantoin, Kyselina mléčná, Mentol, Panthenol

Účinky

 • Lepší intimní prožitky (pro muže i ženy)

 • Zlepšení krevního oběhu v pánevních orgánech

 • Zlepšení tonusu intimních svalů (inkontinence)

 • Zlepšení vaginální sekrece (zbavuje vaginální sekrece)

 • Příval energie

 • Podpora imunity

 • Rýma

 • Hemoroidy

 • Migréna a bolesti hlavy

 • Štípance

 • Opary

Jak se Volupta užívá?

Pokud chcete intenzivní intimní prožitky, dodat energii, posílit pánevní dno a bojovat s inkontinencí, mažte 2 - 3x denně na klitoris (množství velikosti hrášku). Pánové mohou toto množství mazat na sliznici penisu.

Na rýmu, energii, imunitu, bolest hlavy a podpory cévního zásobování mozku, mažte štětičkou na nosní sliznici.

Pokud chcete opravdu posílit energii a dostat arginin do těla, naberte štětičkou a vložte pod jazyk na 10-15 minut.

Na ostatní mazat přímo (štípance, hemoroidy apod.)

Já Voluptu používám a jsem z ní nadšená! Budete určitě také.

Pro sportovce je vhodné přidat doplňky stravy s vyšším obsahem argininu.

Zaujalo vás to?

Získejte přístup do eshopu a kupte si tohoto pomocníka se slevou.

Chci přístup do eshopu a nakupovat se slevou

Pokud chcete více informací nebo chcete tento gelík bez slevy ode mě napište mi na email.

Napsat email