Objednat se

Dornova metoda

Bolí Vás záda nebo klouby? Nečekejte! Přijďte HNED

Čekáním, až to přejde si nepomůžete. Naopak může být terapie mnohem zdlouhavější!

Jednou bolest nemusí jen tak přejít, může to zanechat stopu, může se to vracet, posunout jinam, anebo to jednou může přejít v chronický problém tj. trvalý. Dornova metoda některé akutní potíže odstraní někdy jedinou návštěvou, doma jediným cvikem, nikoliv čekáním až to samo přejde. Každá chronická bolest byla kdysi pouze akutní a tehdy bylo možné chronicitě zabránit (kromě pooperačních stavů, úrazů, zánětů.....)

Bolest bývá způsobena přetížením svalů, nebo posunem kloubů a obratlů.  K posunům na kloubech a páteři dochází z různých důvodů, nejen kvůli špatným pohybům, o kterých se ví, ale také třeba po prudké změně hmotnosti. Během těhotenství a po porodu nebo také po operaci.

Ale úplně nejlepší je prevence.

Dornova metoda sice pomáhá při bolestech, ale když si necháte aspoň jednou za rok zkontrolovat postavení obratlů v páteři, správně uložené klouby v kloubních pouzdrech a postavení pánve, můžete předejít bolestivým stavům!

Jak často řešit problémy pomocí Dornovy metody?

Pokud chcete vyřešit akutní problém, může stačit 1 nebo 2 terapie.

U chronických potíží je potřeba terapií víc. Obratle nebo klouby jsou delší dobu zvyklé být v nesprávném postavení a po terapii se opět při nesprávném pohybu vrací do své špatné polohy. Prostě je potřeba je naučit být ve správné poloze a to může trvat delší dobu. Třeba u sportovců je třeba provádět tuto techniku i několikrát týdně!

Optimální doporučení je terapie 2x týdně.

Pokud sportujete s křivou páteří, nebo ji jinak přetěžujete, Dornova metoda jednou za měsíc může být málo.

Cviky pro domácí cvičení?

Na internetu najdete spoustu obrázků cviků podle Dornovy metody, ale nikdy nebudete přesně vědět, jak dělat ten daný cvik správně. Je vhodné cvik vyzkoušet nejdříve s terapeutem a poté jej budete správně dělat i doma.

Pokud nemáte akutní problém, nechte si zkontrolovat, jak jste na tom.

Pokud Vás něco trápí, řešte to hned! Uděláme společně Dornovu metodu, Diagnostiku, prvky Čínské masáže a Breussovu masáž. Stačí se objednat. Můžete buď do Jesenice nebo na Prahu 2.

Ještě jste Dornovu metodu nezkusili a máte obavy?

Vůbec nemusíte. Tato metoda je zcela bezpečná!

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.

K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky!

Zpět na hlavní stránku