Objednat se

Jógové pozice pro zdravé kyčle

Zacvičte si společně se Simonkou Josefovou.

Na začátku sestavy si vždy zacvičte 3 kola základního nebo oblíbeného pozdravu slunci pro rozpohybování předozadní linie těla, rozproudění energie, zlepšení cirkulace tekutin v těle, aktivaci endokrinního systému, aktivaci a regeneraci kloubů, tedy i kyčelního a zlepšení přirozené pohyblivosti těla.

Cvik 1

Pozice balásana - pozice dítěte

Špičky u sebe, kolena široce, čelo opřít do dlaní.

Cvik 1- pohled ze strany

Pozice balásana - pozice dítěte

Uvolňuje kyčle, záda, krční páteř a rozvíjí dech

Cvik 2

Pozice badha konásana - pozice motýlka

Plosky u sebe, kolena tiskneme k zemi. Otevírá kyčelní klouby a pánev. Pokud předkloníme hlavu, protáhneme záda a zlepšíme psychiku.

Cvik 3

Pozice vírabhadrásana 2 - pozice bojovníka 2

Posiluje dolní končetiny, otevírá kyčelní klouby, protahuje třísla, rozvíjí rovnováhu, koncentraci a vůli.

Cvik 4

Pozice utthita páršvakónásana - pozice polovičního trojúhelníhu

Posiluje zádové svaly, svaly dolních končetin, otevírá kyčelní klouby, prohlubuje periferní dech a redukuje napětí a stres. Druhý obrázek je výchozí pozice trojúhelníku.

Cvik 5

Pozice maričiásana - pozice maričího (varianta 1)

Pohled zepředu i zezadu.

Cvik 6

Pozice maričiásana - pozice maričího (varianta 2 +3)

Uvolňuje kyčelní klouby, protahuje dolní končetiny a páteř. Uvolňuje ramena, stimuluje trávení, nadledvinky, pohlavní orgány a detoxikuje.


Cvik 7

Varianta pozice eka pada radžakapótanásana - varianta pozice holubího krále

Stimuluje energii těla, otevírá kyčelní klouby, protahuje ohybače kyčelních kloubů, ramen a páteře, stimulace trávení, vylučování, endokrinního systému a pohlavních funkcí.

Cvik 8

Pozice supta baddha konásana - pozice blaženosti

Otevírá kyčelní klouby. Protistresová pozice.

Slovo lektorky

Simona Josefová
Ve všech pozicích zůstávejte na 3 - 5 (postupně 10) dechových cyklů. Co je provedeno na jednu stranu, musí být provedeno i na stranu druhou.

Kyčle mohou být jednou z nejzatuhlejších částí těla. Nesou v sobě hodně napětí. Svaly mají paměť a vzpomínky uložené v pánvi a kyčlích. Souvisí s pocity bezpečí a jistoty. Ztuhlé kyčle mohou být příčinou problémů po celém těle, od zad až po kolena. Otevřené kyčle jsou klíčem k naší mobilitě. V jógové praxi jsou důležité pro záklonové i předklonové pozice, ale též usnadňují pozice v sedě, především usnadňují sedy meditační.

Přijďte si zacvičit do Energy Studia

Studio se nachází v Praze 1, Hellichova 1

Do objektu a jeho dvora vstupujete branou s vlajkami Japonska, Finska a Dánska (nelekněte se, v budově sídlí několik ambasád). Pohledem ze dvora vidíte krásu Kampy a Vltavy. Doménou malostranského Energy Studia je kromě cvičení jógy a powerjógy i energie Malé Strany, její spirit.

Příjemná kavárna a obchod s jógovými pomůckami dotváří relaxační atmosféru Energy Studia HOME. Vstupní chodbou se line příjemná a relaxační hudba za doprovodu crčící vody z buddhovy fontány.

Můžete využít i online cvičení s pohodlí Vašeho domova