Objednat se

Jak posílit močový měchýř?

Strava a fytoterapie

Podle tradiční čínské medicíny je leden vhodné období na posílení močového měchýře a únor pak pro posílení ledvin.

Močový měchýř - jak jej posílit a udržet jej ve zdraví?

Strava

Jak jsem již psala v článku, je vhodné zařadit potraviny slané chuti. Slaná chuť je ochlazující, směřuje dolů a dovnitř, zvlhčuje, změkčuje. Díky jejím vlastnostem může teplo lépe prostoupit hluboko do těla až do morku kostí a zkhřelé kosti prohřát. A hlavně ledviny, které nerady chlad. Ovšem mnoho soli naopak měkké zpevňuje a tvrdé změkčuje, to může vést k demineralizaci a řídnutí kostí. Proto obézní lidé, lidé trpící otoky a s výraznou vlhkostí v těle by se měli soli vyhnout.

Strava by měla být teplá, proto nejsou vhodné studené zeleninové saláty, syrové ovoce, studené nápoje, mléčné výrobky a citrusy.

To, co je v tomto období nejdůležitější součást stravy je maso, živočišné tuky a fazole.

Recept na hovězí maso na červeném víně s mrkví a kadeřávkem

Suroviny:

hovězí kližka

červená cibule

mrkev

kadeřávek

3-4 stroužky česneku

400ml červeného vína

olej

4 bobkové listy

4 kuličky nového koření

7 kuliček černého pepře

snítka tymiánu

sůl

Postup:

Maso nakrájejte na kostky a na trošce oleje mírně opečte. Osolte, přidejte koření, zalijte vínem a vodou a vařte pomalu na sporo 2-3 hodiny. Mezitím si nakrájejte mrkev na kostičky, cibuli na kostičky a kadeřávkové listy na malé kousky. Zeleninu lehce opečte na oleji a přidejte k masu společně s česnekem. Vařte ještě 30-45 minut. Tekutina by měla být skoro vyvařená. Pokud chcete mít omáčku hustější, dejte k zelenině vařit nastrouhanou bramboru.

Fytoterapie

Bylinná směs Trávy Altaje

Bylinná směs Trávy Altaje

Směs sestavená na podporu močového ústrojí. Pije se 1x denně po dobu 30 dní.

Koupit

Bylinné obklady

Denní hygienická vložka Jemná péče

Bylinné obklady ve formě intimní vložky. Vložka působí 24 hodin a používá se 10 dní. Obsahuje extrakty z bylin, které působí proti bakteriím, zánětům, podporují funkci ledvin a působí na gynekologické potíže.

Koupit 

Fytonáplast Yaoshen Forte

Kosmetická tělová fytonáplast Yaoshen Forte

Náplast obsahuje 19 aktivních složek, které výborně působí na ledviny a vylučovací soustavu.

Jednou z hlavních výhod transdermální terapie je skutečnost, že účinné látky se dostávají tam, kde jsou potřeba, aniž by vstupovaly do trávicí soustavy.

Nalepte fytonáplast na body, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti ledvin. V akupunktuře se tyto body nazývají šen-šu. Najdete je snadno. Nacházejí se v oblasti kříže ve vzdálenosti asi 3-5 cm zleva a zprava od páteře. Nejlepší je nanášet „Yaoshen forte“ před spaním, po 8 hodinách je možné fytonáplast odstranit. Kúra by měla trvat 10 dní.

Koupit

Dále doporučuji používat na mytí intimních partií Jemný gel pro intimní péči, zahřívat bederní oblast hřejivými fytogely a bederním turmalínovým pásem. Všechny tyto produkty najdete v eshopu.

Pokud by vás tyto produkty zaujaly, máte možnost zajistit si VIP vstup do eshopu, díky kterému nakupujete se slevou 35% a to i zlevněné produkty.

Chci VIP vstup do eshopu 

Pokud vyberete možnost VIP vstupu, budu vám ráda poradcem s výběrem produktů na míru.