Objednat se

Příklady tejpování

Zde se podívejte, které typy tejpování nejčastěji používám.

Bolesti krční páteře

Bolesti krční páteře bývají nejčastějším problémem. Ve většině případech souvisí s dlouhodobým stresem nebo špatným pohybem. Tento tejp kombinuji i s tejpem na uvolnění trapézových svalů.

Bolesti ramene

Bolest v rameni může být způsobena zánětem, postižením měkkých struktur ramenního kloubu (svaly, šlachy, burzy, vazy, kloubní pouzdra…) a je spojen s bolestivostí v oblasti ramene a omezením hybnosti. Někteří lidé také trpí tzv. „zamrzlým ramenem“, což je bolestivá ztuhlost, k níž dochází, když se ohebná tkáň, která obklopuje ramenní kloub, zanítí.

Bolesti zápěstí

Bolest zápěstí je často způsobena natažením či natržením svalů nebo vazů v důsledku zranění. Další příčinou může být přetížení dlouhodobými činnostmi (bowling nebo tenis či některé práce, které vyžadují opakované pohyby)

Zatuhlé trapézy a bolest mezilopatkové oblasti

Bolesti mezi lopatkami je většinou způsobena blokádou hrudní páteře. Důvodem je nejčastěji přetížení nebo nevhodné zatížení hrudní páteře, kdy po špatném pohybu dojde k akutní bolesti. Časté jsou i dechové obtíže. Kombinace s tejpem uvolňující trapézový sval je vhodná. (Zde vidíte i kombinaci s fytonáplastmi)

Po porodu

Tento typ tejpu lze použít před porodem, na rychlejší vyvolání porodu. Po spontánním porodu pak podporuje rychlejší zavinování dělohy a ulevuje od bolesti. Po císařském řezu navíc působí proti tvorbě srůstů.

Bolesti zad

Příčin bolestí zad je velmi mnoho. Od nedostatku fyzické aktivity, sedavého zaměstnání a stresu až po závažná onemocnění. Bolest může být tupá nebo ostrá, může vystřelovat do nohy.

Bolest zad není dobré podceňovat, může výrazně ovlivňovat kvalitu vašeho života.

Bolesti v oblasti sakroiliakálního skloubení (esíčko) a piriformis syndrom

Bolest v oblasti bedrokyčelního kloubu se často objevuje po nevhodném pohybu, při zánětu v SI oblasti nebo při zatuhlých svalech v oblasti beder a hyždí.

Piriformis syndrom je bolest v hyždi, kdy dochází k útlaku sedacího nervu hruškovitým svalem. Důvodem může být přetížení (při chůzi a běhu na větší vzdálenost) nebo při dlouhodobém sedu.

Bolesti kyčle

Bolest kyčle a třísla může mít celou řadu různých příčin. Velice často je na vině nošení nevhodné obuvi, přetěžování kloubů špatným stylem chůze, běhání či jiného sportování. Může být také nestejnoměrná zátěž dolních končetin. Také může být příčinou zánět, degenerativní onemocnění nebo úraz.

Otoky a podpora lymfatického systému

Pomalý nebo nefunkční lymfatický systém je důvodem mnoha potíží - otoky, bolesti, špatná regenerace po úrazech a operacích. Manuální lymfodrenáž velmi pomáhá, ale lymfatický tejp působí 24 hodin denně a tím neustále podporuje "línou" lymfu.

Pokud jste nečetli článek o tejpování, přečtěte si jej zde

Přejít na článek o Kineziotapingu