Objednat se

Problémy s vlasy pohledem čínské medicíny

Martina Mimrová

Padají vám vlasy? Dělají se vám lupy? Máte slabé a lámavé vlasy? Předčasně vám šedivějí?

Z hlediska TČM záleží růst a síla vlasů na stavu ledvin a jater. Postupné vypadávání vlasů tak může znamenat nedostatečnou esenci ledvin či nedostatečnost krve v játrech. Tradiční čínská medicína spojuje růst a kvalitu vlasů se stavem krve v těle.

Vypadávání vlasů vzniká většinou kvůli ztrátě krve, kterou předchází nějaký patologický stav, jako například nadměrná fyzická aktivita, nesprávná skladba potravy, dlouhodobá nemoc, velké operace, chemoterapie, vyčerpání, stres a emoce, porod a šestinedělí.

Nejběžnější příčinou suchých a lámavých vlasů je nedostatek jinu ledvin nebo nedostatek krve v játrech. Ledviny a játra jsou podle TČM totiž základní orgány, které mají na starosti výživu vlasů. Celkový nedostatek energie čchi a krve povětšinou zahrnuje i nedostatek krve v játrech, čímž se vlasy stávají suchými a lámavými. Také nedostatečná funkce žaludku a sleziny může způsobovat suchost a lámavost vlasů a též jejich přílišnou jemnost. Je to z toho důvodu, že špatně zpracovaná potrava vede k nedostatku esence a živin.

Lupy podle TČM značí, že je v organismu nedostatek krve jater, takže nestačí vyživovat pokožku hlavy. Předčasné šedivění (tím je míněno šedivění v mladém či produktivním věku) je opět znamení nedostatku esence ledvin a krve jater. Dalším důvodem je celkový nedostatek čchi. Náhlé šedivění je způsobeno ohněm v srdci nebo v játrech, šokem, stresem či nějakým velmi silným emocionálním projevem, např. hněvem.

Tradiční čínská medicína vnímá člověka jako celek

Většinou se jednotlivé příznaky neobjevují samotné, ale spolu s dalšími. Takže i člověk, který trpí padáním vlasů, může pociťovat i jiné potíže.

Jsou to například potíže jako:

Křeče

Suchá pokožka

Nekvalitní spánek

Potíže s menstruací

Bolesti beder a kolen

Únava

Pocení

Nervozita a podráždění, apod.

Je proto potřeba dívat se na problém komplexně a neřešit pouze jeden příznak, ale celkově celé tělo.

Zde jsem vám vybrala jenom část produktů vhodné pro zdravé vlasy. Pokud chcete vědět celou komplexní péči, napište mi níže.


Řada péče o vlasy bio rehab

Produktová řada BIO Rehab vám pomůže zmírnit problém s vypadáváním vlasů. Šampon, maska a tonikum Bio Rehab působí přímo na vlasové folikuly a stimulují růst nových vlasů. Produkty jsou vhodné i pro vlasy, které ztratily lesk a vitalitu.

Více informací

Funkční komplex Piaoliang

Funkční komplex „Piaoliang“ je zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které chrání pokožku, vlasy a nehty před předčasným stárnutím, zlepšuje jejich stav a vzhled.

Více informací

Funkční komplex Citrokalcevit

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů, lámání nehtů a pleť jako bez života? Nedostatek některých vitamínů a krále minerálních látek vápníku ovlivňuje nejen naše vnitřní zdraví, ale i náš vnější vzhled. Citrokalcevit přináší komplexní výživu pro pleť, vlasy i nehty.

Více informací

Balíček Celý program na vypadávání vlasů

Čaje na podporu jater i ledvin (nepijí se současně!) a sada proti padání vlasů a sada na podporu růstu vlasů

Více informací

Pokud chcete tyto produkty o 1/3 levněji, stačí mi napsat.

Získáte možnost nákupu se slevou 35 - 75%, dárečky a mě, jako poradce s výběrem produktů.