Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které vznikají prakticky ve všech orgánech těla.
Úkolem prostaglandinů v děloze je stahování svalů, aby každý měsíc docházelo k uvolnění děložní tkáně (endometria), tedy k menstruaci.
Vysoká hladina prostaglandinů se však odráží v bolestivých křečích, může být příčinou zvracení, bolestí hlavy, nevolností či migrén.
Četné studie prokázaly, že bolest při menstruaci souvisí s množstvím uvolňovaných prostaglandinů. Znamená to tedy, že čím víc prostaglandinů máte, tím horší mohou být vaše menstruační křeče.
Co umírňuje prostaglandiny?
Flavonoidy jsou organické chemické sloučeniny, které najdeme ve všech zelených potravinách, ovoci, zelenině a bylinkách. Tyto sloučeniny najdeme v různých částech rostlin - od stonků, listů a květů, až po plody.
Zkuste si tedy do jídelníčku vpustit více čerstvého. Vybírejte mezi jablky, švestkami, citrusovými plody, borůvkami, malinami, výtečnou aronií, jadérky granátového jablka, ananasem, hroznovým vínem, červeným zelím, rajčaty, česnekem, pórkem, petrželovou natí či koprem, kvalitní hořkou čokoládou, nebo zeleným čajem. Flavonoidy najdeme i v červeném víně.
Důvěřujte bylinkám
Andělika čínská = Děhel čínský
Jako rostlinná droga pro terapeutické účinky se využívá její kořen. Kořeny obsahují tanin, flavonoidy, hořčiny, pektin, silice a celkem asi 60 účinných látek. Tlumí menstruační bolesti, reguluje činnost žláz s vnitřní sekrecí, potlačuje migrenózní stavy, závratě, jiskření před očima, zpevňuje cévní stěny, chrání sliznice dýchacích cest, stimuluje práci srdce.
Flavonoidy obsažené v této bylině uvolňují křeče, čímž dochází ke zmírnění bolestí.
Andělika čínská je obdařená vysokým množstvím fytoestrogenů. Chovají se v těle podobně jako ženské hormony estrogeny. Fytoestrogeny navíc mají i vysoký antioxidační efekt a chrání tak naše buňky před oxidačním stresem.
Máta peprná
Mentol, který máta peprná obsahuje, příjemně chladí a znecitlivuje. Pomáhá tedy na bolestivost, podráždění nebo na svědění.
Listy máty peprné obsahují až 2 % silic, z nichž je nejvíce zastoupena silice mentolu a menthonemu (cca 60 %). Máta má dále vysoký obsah menthofuramenu, piperotu, tříslovin, hořčin, flavonoidů a kyseliny octové. Celkem obsahuje přibližně čtyřicet účinných látek.
Pivoňka čínská
Používá v přírodním léčitelství při zmírňování různorodých potíží a pomáhá proti křečím.
Lékořice
Tato léčivka je známá svými blahodárnými účinky v období menstruace a přináší komfort při menopauze. Příznivě působí na estrogenní receptory v těle a usměrňuje tak působení hormonů. Navíc pomáhá optimálnímu fungování oběhu v cévách.
Bylinná napářka versus bylinné obklady
Napářky se po letech vrátily zpět a nyní je to boom, ale kdo má čas si pravidelně napářku dělat? Zato bylinný obklad ve formě intimní vložky je absolutně časově nenáročný a příjemný.
Bylinné obklady - vložky najdete ve formě intimních vložek nebo vložek menstruačních (denní i noční).
Jak pomáhají bylinky obsažené v těchto obkladech?
Optimalizují menstruační cyklus a ulevují od nepříjemného tlaku v podbřišku
Mají antimykotické a antibakteriální vlastnosti
Pomáhají tlumit premenstruační syndrom a slouží jako prevence před gynekologickými problémy
Snižují podrážděnost, horkost nebo napětí
Vložky se vyrábí z prodyšné vrstvy ze 100% přírodní bavlny nebělené chlórem. Obsahují patentovanou vrstvu s bylinnými výtažky. Krásně voní po bylinkách. Nevysušují sliznici a nedráždí pokožku. Jsou měkké a prodyšné.
Vložkyharmonizují menstruační cyklus. Pokud je budete používat dlouhodobě, bude vaše menstruace kratší a slabší. Vložky zároveň zmírňují menstruační bolesti (bolesti a křeče v břiše, pocity na zvracení nebo průjmy). Dokážou ustálit i nepravidelnou menstruaci a zbavit vás PMS (premenstruační syndrom) a jsou skvělým pomocníkem v období menopauzy.
Jsou skvělou přípravou na těhotenství!
Napište mi, jaké máte potíže nebo co Vás trápí a já Vám pomohu sestavit kůru na míru.
Máte otázky? Chcete vědět, kde nakoupit bylinné obklady? Chcete slevu?
Vyplňte tento formulář
Napište své jméno a email a popište do zprávy, co by Vás zajímalo.