Objednat se

REFLEXNÍ MASÁŽ PLOSEK NOHOU S HYDROMASÁŽÍ

v KCK Salve není hydromasáž možná

Reflexní terapie (reflexologie) je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny.
Celé tělo je pokryto akupresurními drahami a body. Ucelenou mapu jednotlivých vnitřních orgánů a dalších částí těla najdeme také na ploskách nohou. Jimi se zabývá reflexní terapie. Tato metoda může pomoci odhalit různé zdravotní problémy dříve, než se dostanou do chronického stadia.
Tím, že jsou speciální masáží aktivovány určité oblasti chodidel, může také dojít ke zlepšení stavu již rozběhnutého onemocnění. Reflexní terapie nohou mírní stres a napětí v celém těle.

Palec u nohy je důležitým „bodem“, přes který lze uvolnit stres v organismu, dostat se zpět do duševní rovnováhy a harmonie. Palec totiž „zastupuje“ oblast hlavy a krku. Proto má také tak blahodárný vliv na zklidnění psychiky a uvolnění napětí kolem krku, které souvisí s přemírou stresů.  Pravá polovina těla se připisuje „akutním chorobám“ a levá „chronickým“. Proto není nic výjimečného, když vás při reflexní masáži bolí jen jedno chodidlo a druhé ani moc ne.

Palce u nohy jsou také důležitým signálem jater a jaterních nemocí. Meridián jater má zakončení právě u palce. Máte-li například v tomto prstě snížený cit, na nehtu se vytváří plíseň či na kůži mozoly, otlaky, pokožka se jinak zabarvuje, nebo si dokonce nesete nějaký defekt z dřívějších zranění, měl by to pro vás být především signál: „Pozor na játra!“ Tyto příznaky bývají někdy doprovázeny častými silnými bolestmi hlavy, které mohou časem přecházet až do migrén.

Další důležitou a na omak velmi citlivou oblastí bývá zóna ledvin. Bolest na vnitřní straně nožní klenby často upozorňují na oslabenou funkci ledvin. Ledviny jsou podle tradiční čínské medicíny považovány za orgán vnitřní síly a dlouhověkosti.

Všeobecně velmi citlivým místem na ploskách nohou bývá tzv. solar plexus. Nachází se zhruba uprostřed pod ohybem kloubů prstů u nohy, tedy asi v jedné třetině chodidla. Ohnete-li všechny prsty nejprve směrem k nártu a hned poté směrem k patě, měli byste ve středu nahmatat malý ďolíček. Toto místo bývá velmi citlivé, hlavně prožíváte-li stresy a shony.

Co lze vyčíst z plosek nohou?

Z chodidel lze kromě zdravotních problémů vyčíst i vnitřní rozpoložení. Například zhrublá kůže na vnější straně palce u nohy či na kloubu hned pod nehtem se přičítá tvrdohlavosti. Ztvrdlá kůže na malíkové straně (pod malíčkem) zase člověku, který má na svých ramenou přespříliš naloženo.Popraskané paty mohou vypovídat o nevhodné životosprávě,přílišném životním shonu, kdy není čas, chuť či chybí vědomosti a cit se o své tělo podle jeho potřeb optimálně starat atd. Může však třeba stačit studená zima a tělo jen potřebuje doplnit oleje ve stravě. Nemusí jít o „velké změny“.

Máte-li někde na chodidle puchýřek, kuří oko, bradavice či jiný defekt, zjistěte si nejprve, který vnitřní orgán zasahuje. Jde totiž o velmi důležitou informaci, jak své tělo správně a efektivně uzdravit. Navíc tato „vada na kráse“ může mít důležitý akupresurní (léčivý) vliv na oslabený orgán. Až poté by měla přijít na řadu fyzická léčba.

Jak probíhá masáž ve studiu?

Prvních 10 minut si můžete zvolit hydromasáž s přídavkem bylinné soli - pouze v Jesenici

Poté probíhá masáž nohou v leže na zádech i na břiše. Aktivuji všechny reflexní body na ploskách nohy, na prstech, v oblasti paty, nártů, kotníků a lýtek.