Objednat se

Solná masáž pro krásu i zdraví

Martina Mimrová

Byli jste v solné jeskyni či solné sauně? Inhalujete sůl nebo využíváte solný peeling? A víte, jak sůl působí na váš organismus?

Mořská sůl

Mořská sůl vzniká odpařováním vody z moří a oceánů. Nejvhodnějším způsobem těžby je přirozené odpařování mořské vody pouze sluneční energií za vzniku bílé krystalické látky, kterou je právě sůl, neboli chlorid sodný. Mořská sůl je obohacena dalšími minerály a stopovými prvky jako jsou vápník, hořčík, selen, jód, draslík a další pro tělo prospěšné látky.

Pravidelné používání mořské soli napomáhá uvolnit svalové napětí a změkčit ztvrdlou kůži, dále je vhodná k hojení kožních zánětů, akné i plísní, účinně čistí, hydratuje a zjemňuje pokožku, zlepšuje její kvalitu a odstraňuje z ní toxické látky. Podporuje přirozené buněčné omlazení a má pozitivní účinek na zdravý spánek a navození psychické rovnováhy. Mořská koupel pročistí dýchací cesty a zmírňuje projevy alergií a astmatu.

Solnými masážemi se z pokožky odstraní nejen odumřelé povrchové buňky, jako např. solným peelingem, ale také se i hlubší epitelové tkáně detoxikují, zároveň se ze soli vstřebává do organismu vysoký obsah stopových prvků a minerálů.

Masážní pohyby podporují vstřebávání soli a oleje a společně stimulují krevní oběh, zlepšují buněčný metabolismus a činnost mazových žláz. Během masáže se váš imunitní systém zesiluje, zkrášluje a hydratuje se pleť.

Vysoká koncentrace minerálních látek blahodárně působí na stav kůže, čistí ji, osvěžuje a regeneruje. Po ošetření mořskou solí bude pokožka svěží a pevná. Koupel s mořskou solí je skutečný elixír pro tělo, které umí minerály bez problémů přijmout, neboť póry v pokožce jsou otevřené. Magnézium váže vlhkost, draslík zvyšuje přísun kyslíku, vápník zklidní zarudlou pokožku.

Mořská sůl dokáže zásobovat tělo vlhkostí a je ideální na masáže problémových oblastí. Dokonce podporuje i redukování tuku. Právě proto je velmi vhodným doplňkem pro boj s celulitidou. Minerály, které se v ní nacházejí, mají totiž výrazný vliv na prokrvení pokožky. Hydratuje pokožku a je skvělým pomocníkem při masážích problémových partií.

Podpořte svůj lymfatický systém doma v koupelně

Pravidelná masáž solí zlepší proudění lymfy, podpoří krevní oběh, urychlí odbourávání tukových buněk i vylučování škodlivin z těla ven. Ze začátku se nejspíš zvýrazní celulitida, ale nenechte se odradit. Výsledkem solných masáží bude pevnější tělo a krásně zářivá pokožka. 

Pokud se vám i přes veškerou snahu nedaří kil navíc zbavit, na vině může být zpomalený lymfatický systém. Ucpaná lymfa totiž bývá docela častou překážkou v hubnutí. Jak z toho ven? Zařaďte do své koupelnové rutiny pravidelnou masáž a zkuste ji znovu rozpohybovat. Masáž vám zabere jen chvilku a dá se zvládnout v pohodlí domova. Navíc ušetříte za drahé masážní procedury v salonu krásy.

Tělové soli mají viditelný liftingový efekt a vypínají pokožku. Zásobují ji potřebným vápníkem, zinkem a hořčíkem. Prokrvení pleti můžete podpořit masážní rukavicí. Díky ní budete potřebovat méně soli a balení vám déle vydrží.

Jak na to?

Před každou lymfodrenáží je potřeba "otevřít uzliny". Je to bazální ošetření a trvá přibližně 5 minut. Více ve videu.


Po ošetření uzlin, můžete začít se samotnou masáží na podporu toku lymfy.

Můžete buď pomocí samotné tělové soli, kdy nanášíte malé množství a roztíráte dlaní na vlhkou pokožku (na sucho) nebo pomocí masážní rukavice s trochou tělové soli ve sprše (na mokro).

  1. Začněte stehny od kolene k tříslům. Pomalé tahy směrem nahoru zepředu i zezadu stehna.
  2. Pokračujte na koleno. Opět zespodu nahoru po vnější a vnitřní straně kolene.
  3. Dále lýtko od kotníku po koleno.
  4. Projeďte i achilovku směrem od paty
  5. Na konec nárt a plosku nohy od prstů.
Stejným způsobem můžete udělat i ruce.
U hýždí děláme tahy zezadu směrem k tříslům.
Oblast kříže - kroužky směrem od páteře ven.
Můžete si projet i trapézy - kroužky směrem od ramene.

Tento způsob domácí podpory lymfatického systému nenahrazuje klasickou lymfodrenáž, ale určitě aspoň trochu svou lymfu pohoníte.

Balení tělových solí je velké (380g a ty menší 150g) a dlouho vydrží, ale na cestování je to zbytečně velká tuba. Proto můžete využít malých cestovních pytlíčků (60g)

Tato masážní rukavice vám pomůže.

Speciální „zrnitá“ vazba dělá z této rukavice opravdu multifunkční nástroj, který pečlivě odstraňuje zrohovatělé vrstvy pokožky, poskytuje masážní efekt, snižuje projevy „pomerančové kůže“, připravuje kůži na opalování. Po peelingovém ošetření je kůže bezchybně hladká, pružná, hedvábná, snadněji dýchá a následná kosmetická péče má dvojnásobné účinky. Spa rukavice je vyrobena z celulózy.