Objednat se

Líbí se Vám optické klamy? Zkuste jeden z nich.

Vyzkoušet optický klam

Víte, že pomocí tělové soli můžete rozproudit svůj lymfatický systém?

Co je to lymfa?

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Je součástí imunitního systému, má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními. Slouží také při vstřebávání tuků z potravin ve střevním traktu.

Cítíte se unavení, bez energie, máte těžké nohy, které k večeru otékají nebo se i přes veškerou snahu nemůžete zbavit přebytečných centimetrů? Na vině může být špatně fungující lymfatický systém. Jeho nejdůležitější funkcí je funkce imunitní a drenážně-transportní, ale má také funkci regenerační a čistící.

Více o tělových solích - jaké jsou druhy, proč je používat a jak, najdete po kliknutí na tlačítko.

Pryč s bolestí

Zjistěte, jak se dá bojovat s bolestí.

Prezentace je sestavena podle potíží a jakou terapii doporučuji. Navíc sada cviků, které jsou vhodné u bolestí zad.

  • Prezentace Pryč s bolestí

    PDF prezentace s možností terapie.

  • Video 

    Několik cviků při bolestech zad

Medicinální houby - Cordyceps

Léčivé houby pocházejí především z Dálného Východu (Čína, Japonsko a Vietnam)

Seznamte se s jednou z nich a zjistěte, jak může pomoci Vašemu zdraví.

Hroznové víno a jeho účinky pro zdraví

Podle TČM začíná od 15.5. období srdce, cév a tenkého střeva.

Zjistěte, jak Vám může být v tomto období ku prospěchu hroznové víno a především pecičky v něm.

Navštivte mojí FB stránku

Najdete zde informace o masážích, novinky, příspěvky o zdraví, recepty na víkendové vaření, citáty, pranostiky, apod. Herpes simplex - opar

Herpes simplex má podobu puchýřnaté virózy, objevují se  nejčastěji na rtech a okolí. Většinou nezpůsobují vážnější problémy, pokud se nedostanou do očí či do oblasti genitálií. Ovšem je dobré zdůraznit, že se jedná o onemocnění velmi nakažlivé, které se šíří kontaktem s puchýři či jejich tekutým obsahem. Existují dva typy virů Herpes simplex označované jako HSV1 a HSV2.

Dle tradiční čínské medicíny je opar způsoben horkým vlhkem měnícím se na horký toxin.

Způsob léčby oparu Herpes simplex závisí na typu, umístění a závažnosti infekce. V některých případech jsou nasazovány i antivirové léky. Pokud dojde při infikování oparů bakteriemi, nasadí lékař antibiotika. Pokud dojde k infekci u dětí, je třeba dát pozor, aby nedošlo k přenosu viru do očí, díky tomu, že dítě bude sahat na bolestivý opar a potom si při únavě automaticky promne oči. Obecně je rovněž třeba konstatovat, že opar se vyskytuje při snížení imunity organismu, tedy při únavě, stresu, po nemoci a podobně. Proto je rovněž potřeba podpořit obranyschopnost organismu vhodnými doplňky stravy, jako jsou vitamíny či přírodní imunostimulancia. Vhodné jako prevence mohou být i přípravky s obsahem výtažků z medicinálních hub, např. z Cordycepsu.

Je potřeba také změnit jídelníček. Vyloučit z potravy mléko a mléčné produkty, grilovaná masa, zvěřinu, alkohol a nekouřit.

JAK SE ZBAVIT OPARU A JAK MU PŘEDCHÁZET?

Využijte alternativní možnost, která je podle starých čínských receptur.

Více informací zde